سفارش تبلیغ
صبا

دنیا پس از سرکشى روى به ما نهد ، چون ماده شتر بدخو که به بچه خود مهربان بود ، سپس این آیه را خواند « و مى‏خواهیم بر آنان که مردم ناتوانشان شمرده‏اند منّت نهیم و آنان را امامان و وارثان گردانیم . » [نهج البلاغه]

نقطه اصلی که باید تقویت شود مسأله *ولایت فقیه* است...

به نام خدا

سلام؛

به راستی جایگاه ولایت فقیه در زندگی ما کجاست و در چه زمینه ای باید به آن مقام تمسک بجوییم؟ در این برهه خاص زمانی، در روزگاری که از حضور مستقیم محبوبمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف محرومیم و به هر شکل ممکن تحت هجوم وحشیانه دشمنان قرار داریم، تکلیف چیست؟

آیا خداوند عزوجل ما را به حال خود رها کرده و هیچ مفرّ و پناهگاهی نداریم؟

آیا در هجوم بی شائبه فتنه ها، تنها و غریب و سرگردان رها شده ایم و هیچ مرجع و دستگیری برایمان نمانده است؟

آیا غیر از این است که ولی فقیه جانشین امام زمان عج و مایه ارامش دل های مومنان و پناه ما در برابر تمام این فتنه ها و دشمنی هاست؟

با توجه به انتخابات پیش رو و آتش افروزی های بلا شک دشمنان و دوست نمایان، که همه یک صدا فریاد انتخابات آزاد سر داده اند (1)، تکلیف امروز و همیشه روشن است:

دست من و دامان تو... چشم من و فرمان تو...

...................................................................................

علامه مصباح یزدی گفت:هر کس در حوزه خودش باید اصل ولایت را دنبال کند زیرا این اصل محور سعادت و عزت ما در دنیا و آخرت ضامن حفظ اصول توحید ، نبوت و امامت در زمان غیبت است و اگر ولایت را داشتیم بقیه اصول در سایه آن حفظ می شود و اگر نباشد سایر اصول هم باقی نخواهد ماند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در جمع هیات معتمدین، شورای مرکزی و فعالان جبهه پایداری کرمان گفت: خدای متعال از نهایت فضل خودش بهترین بندگانش را برای هدایت بشر مبعوث فرمود و از آن‌جا که اراده الهی بر آن تعلق گرفته که بشر با اراده خود راهش را  انتخاب کند بعضی افراد راه خداوند  را انتخاب کردند و برخی برخلاف دستورات الهی عمل می کنند و با نگاهی به تاریخ می‌بینیم پذیرش مردم در برابر هدایت انبیا متفاوت بوده  و بر اساس تاریخ قرآنی اکثر مردم از دعوت انبیا تبعیت نکردند.

علامه مصباح در ادامه افزودند: در بین کسانی که از انبیا تبعیت ‌کردند هم مراتب مختلفی وجود داشت، عده‌ای در پذیرش این دعوت عمقی نداشتند و در مقابل عده‌ای در تبعیت از فرامین به قدری پیش رفتند که به مقام انبیا نزدیک ‌شدند. نتیجه این‌که مراتب فهم و ایمان و درک و معرفت و نیز مراتب تاثیر هوای نفس و  وسوسه‌های شیطانی در افرادمتفاوت است.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در تاریخ اسلام هم گروهی که در سقیفه جمع شدند از همان کسانی بودند که پای منبر پیامبر حاضر می‌شدند و مسلمان و نمازخوان بودند؛ ولی در نهایت به سمت دیگری رفتند. در زمان ما هم زمانی که حضرت امام (ره) نهضت را شروع کردند طرفداران و یارانشان از جهات مختلف متفاوت بودند؛ تا جایی که در اولین انتخابات ریاست جمهوری کسانی از داخل بیت امام از طرفداران بنی‌صدر بودند؛افرادی هم بودند که همه زندگی و هستی شان برای امام بود و غیر از خدمت به امام و اسلام هیچ دلبستگی به زندگی نداشتند و بعضی از آنها به شهادت رسیدند    .

علامه مصباح افزود: امروز هم همین اختلاف فهم ها و دلبستگی به مقام و ثروت و غیره وجود دارد و ما نباید توقع داشته باشیم که همه یک گونه عمل کنند و در مقابل ولی‌فقیه یکسان باشند.

ایشان با اشاره به این که ما باید همان مسأله الگوی دوایر متحدالمرکز را در نظر داشته گفت: تأسیس جبهه پایداری در دایره اصولگرایان همچون دایره کوچکی با محوریت ولایت ‌فقیه است که آن‌چه را از صحبت های رهبری دریافت می‌کند عمل می‌کند و در مرکز دایره وسیع اصول‌گرایان قرار می گیرد    .

علامه مصباح با طرح این سؤال که "اکنون  در این دایره مرکزی هستیم و باید ولایت محور فعالیت ما باشد چه کنیم که منحرف نشویم" ادامه دادند: در طول این سی‌وچند سال بیشترین عامل جذب ولایت فقیه عاطفی بوده است و این عامل برای ادامه کار کافی نیست و باید با تقویت عامل عقلانی بر معرفت و شناخت ما افزوده شود تا این ریشه قوت پیدا کند و زمینه بقا و رشد و نمو را داشته باشد.

ایشان با اشاره به این‌که دشمنی دشمنان هم باعث می‌شود که بر بصیرت مؤمنین نسبت به اهل بیت و امام افزوده شود، افزود: برای این‌که ما و نسل آینده فکر صحیح و راه صحیحی داشته باشیم باید  بنیه علمی و  عقلی‌مان  را تقویت کنیم. متأسفانه در طول این چند دهه عوامل رشد عقلانی در این زمینه کم بوده است. البته اخیراً حرکت‌هایی در این زمینه شروع شده و شاهد شتاب آن هستیم.

ایشان با اشاره به این‌که حدود 20 سال است که رهبری می‌فرمایند دشمن ایمان جوان‌های ما را هدف قرار داده است، افزودند:  هر یک از ما باید به اندازه ظرفیت خود تلاش کنیم و نقطه اصلی که باید تقویت شود مسأله ولایت فقیه است.

علامه مصباح گفت: مشکلاتی که در انقلاب‌های منطقه وجود دارد این است که هیچ یک از آنها کسی را مثل امام ندارند. عامل پیروزی انقلاب ما این بود که مردم اعتقاد داشتند چون ولی فقیه جانشین امام زمان است اطاعت از او واجب است. و این تفکری است که تمام غربی‌ها تلاش می‌کنند آن را تضعیف کنند.

علامه مصباح یزدی گفت:هر کس در حوزه خودش باید اصل ولایت را دنبال کند زیرا این اصل محور سعادت و عزت ما در دنیا و آخرت ضامن حفظ اصول توحید ، نبوت و امامت در زمان غیبت است و اگر ولایت را داشتیم بقیه اصول در سایه آن حفظ می شود و اگر نباشد سایر اصول هم باقی نخواهد ماند. (2)

...............................................................................................

به امید آنکه به یاری خدا در این آزمایش هم با عزت و اقتدار نمایان شده و با تمسک به مقام والای ولایت فقیه، از آن سربلند بیرون بیاییم ان شاءالله.

..................................................................................................

* پی نوشت 1: رئیس رژیم صهیونیستی خواستار برگزاری «انتخابات آزاد» در ایران شد/ شیمون پرز: باید بر لزوم آزاد بودن انتخابات سال آینده تاکید شود! (منبع: تسنیم نیوز) در این زمینه بیشتر مطالعه کنید: کلیک

* پی نوشت 2: منبعکلمات کلیدی :
نویسنده : بهنام گرجی 1
() نظر
آخرین عنوان های مطالب